Vaše koučka: Iva Pfefferová

Koučování jako směrovka na rozcestí

Život nám občas připraví nejednu zkoušku, která vypadá jako balvan na cestě, a ať děláme, co děláme, nedá se obejít, přelézt, ani podlézt. Balvan chce být řešen. A dokud se do toho nepustíme, nepohne se. My máme v takovou chvíli pocit, že stojíme na místě. Přešlapujeme. Co s tím?

Setkat se s koučováním, to pro mě bylo jako objevit Ameriku. Zjistila jsem, jak efektivně, nenásilně, zároveň příjemně a s humorem se dají řešit ty naše životní „balvany“. Osudy lidí a jejich životní příběhy jsou mi blízké. Lidé si ke mně vždycky nacházeli cestu a já k nim, ovšem já chtěla vědět víc, jak poradit, neplácat zbůhdarma jakési dobře míněné rady, ale pomoct jim najít vlastní cestu. Tohle všechno jsem našla v koučinku. A moc ráda to ukážu i vám.

Svoboda jde ruku v ruce se zodpovědností za vlastní život. Kam se vydám, je moje volba

Na své životní cestě jsem toho zažila poměrně hodně. Vzestupy, ale i pády. Prožila jsem silné životní radosti i zkoušky, jako žena, jako maminka i jako partnerka.

Znám dobře tíhu zodpovědnosti, kterou s sebou nese nabytá svoboda. V roce 2007 jsem se vrhla na podnikání. A podnikám dodnes. I tato profesní témata jsou mi blízká. Pracuju s lidmi a každý den vyslechnu nějaký ten příběh, ať už osobní nebo pracovní.

Pohybuju se mezi lidmi, kteří zažívají podobné starosti i radosti jako já. Mně osobně se mnoho z životních záležitostí a balvanů podařilo vyřešit. Díky lidem, kteří jsou kolem mě, i pomoci, která mi byla poskytnutá a o kterou jsem se také musela naučit si říct. Díky sebevzdělávání, které je pro mě neodmyslitelnou součástí života, a díky koučování.